Wełniane ocieplacze w walce z bólem stawów

IL-TEX | 02/06/2010 14:06

Firma IL-TEX rozpoczęła sprzedaż nowej linii artykułów leczniczo-rehabilitacyjnych: ocieplaczy na stawy kończyn górnych i dolnych. Nowe produkty, wpisane do rejestru wyrobów medycznych, wykonane są ze szlachetnej wełny owiec rasy merynos.
Bóle stawów, mięśni i pleców należą do najczęstszych przyczyn wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. Szacuje się, że jeden na siedem pacjentów w poradni ogólnej skarży się właśnie na dolegliwości bólowe i zaburzenia czynności układu ruchu. W zależności od etiologii bólu lekarz dopiera odpowiednią terapię przepisuje leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, proponuje maści rozgrzewające, zaleca zabiegi rehabilitacyjne, często również doradza zmianę trybu życia.

Rehabilitację leczniczą pacjentów cierpiących na schorzenia narządów ruchu wspierają środki niefarmaceutyczne, wśród nich m.in. ocieplacze na stawy. W sklepach z artykułami medycznymi oraz w aptekach dostępne są już nowe produkty z tej grupy, wyprodukowane przez firmę IL-TEX z Zawiercia, lidera na rynku artykułów z naturalnej wełny owiec merynosów. Są to ocieplacze na stawy kolanowe, łokciowe, nadgarstka, barkowe, stóp, a także pas ogrzewający kręgosłup na odcinku krzyżowo-lędźwiowym.

- Ocieplacze i pasy wpisane są do rejestru wyrobów medycznych mówi Iwona Szczygieł, założycielka i właścicielka firmy IL-TEX. - Stosuje się je pomocniczo w rehabilitacji narządów ruchu lub w profilaktyce chorób układu stawowego. Pomagają zwalczyć ból, a po zakończonych zabiegach rehabilitacyjnych przedłużają efekt cieplny.

Ocieplacze mogą nosić osoby cierpiące na skutek urazów (złamania, zwichnięcia, niestabilność stawów), dotknięte zmianami o charakterze zwyrodnieniowo-zniekształcającym, infekcjami narządów ruchu, schorzeniami reumatycznymi i gośćcem reumatoidalnym. Stosuje się je również w ostrych zespołach bólowych spowodowanych porażeniem nerwów lub zaburzeniami krążenia. Świetnie nadają się również dla sportowców, ponieważ pomagają w stanach przeciążeniowych mięśni, powięzi i wiązadeł. Ze względu na własności rozgrzewające pas krzyżowo-lędźwiowy stosowany jest pomocniczo przy leczeniu dolegliwości układu moczowego. Ocieplacze przydadzą się w każdej domowej apteczce jako środek pomagający w walce z bólem mięśni i stawów przy przewianiu lub w przeziębieniach.

Efekt leczniczo-rehabilitacyjny ocieplacze IL-TEX-u zawdzięczają dzianinie wykonanej ze stuprocentowej, naturalnej wełny owiec rasy merynos z Australii i Nowej Zelandii, cenionych ze względu na szlachetne runo. Włókna typu merynos są dziesięciokrotnie cieńsze od ludzkiego włosa, a przy tym bardzo sprężyste i trwałe, dzięki czemu wykonane z nich tkaniny są miękkie i trwałe. Ocieplacze stawowe wykonane z tej wełny posiadają właściwości regulujące temperaturę skóry: pozwalają w naturalny sposób oddychać skórze, zapobiegają powstawaniu nadmiernej wilgoci na miejscu styku dzianiny ze ciałem, grzeją, ale równocześnie zapobiegają przegrzaniu skóry. Delikatnie masując skórę, ocieplacze wełniane poprawiają krążenie krwi i wspomagają proces przywracania elastyczności stawów. - Lecznicze zalety dzianiny merynos i jej kojące działanie chwalą sobie nasi klienci podkreśla Iwona Szczygieł. - W ofercie mamy bowiem różnorakie produkty z runa szlachetnych owiec. Oprócz artykułów rehabilitacyjnych są to również: wełniane kołdry, prześcieradła, koce czy artykuły pościelowe.

Ocieplacze firmy IL-TEX są estetyczne, wygodne i łatwe w noszeniu można je dostosować do kształtu sylwetki przy pomocy gumy i taśm mocujących. Najlepsze efekty lecznicze osiąga się wtedy, gdy chroniony staw lub też inna boląca część ciała jest całkowicie otulona wełną.

Ocieplacze i pasy IL-TEX wskazania i w profilaktyce następujących dolegliwości:

- urazy (złamania, zwichnięcia, niestabilność stawów),
- zmiany zwyrodnieniowo-zniekształcające,
- infekcje narządów ruchu,
- gościec reumatoidalny,
- schorzenia reumatyczne (np. zapalenia mięśni, ścięgien i powięzi),
- stany przeciążeniowe i zapalne mięśni, ścięgien, powięzi i wiązadeł,
- zespoły bólowe ostre i przewlekłe przy porażeniach nerwów oraz - zaburzeniach układu krążenia,
- dolegliwości układu moczowego (stosuje się pasy krzyżowo-lędźwiowe),
- bóle mięśni i stawów spowodowane przeziębieniami i przewianiem.


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.