Szybki powrót do zdrowia po zimowych szaleństwach z PAUL HARTMANN

PAUL HARTMANN | 08/01/2013 08:01

Zima to czas, na który z utęsknieniem czekają miłośnicy sportów zimowych. Wystarczy jednak kilka chwil na stoku bez rozgrzewki i kontuzja gotowa. Aby szybko dojść do siebie po wypadku niezbędne będą opaski i ortezy PAUL HARTMANN Polska.

Sporty zimowe z roku na rok zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Kto raz zaznał radości białego szaleństwa z utęsknieniem wyczekuje otwarcia zimowego sezonu. Jednak, mimo doskonale przygotowanych nowoczesnych tras zjazdowych i solidnych lodowisk, wystarczy chwila nieuwagi by doznać kontuzji. Niestety dla wielu (często przypadkowo) frajda z jazdy na desce, nartach czy też łyżwach kończy się bolesnymi złamaniami, skręceniami lub zwichnięciami. Aby jak najszybciej odzyskać pełną sprawność, warto w okresie rehabilitacji skorzystać z produktów PAUL HARTMANN Polska, wśród których znajdują się:

Rhena malleo sport elastyczny stabilizator stawu skokowego z taśmą derotacyjną.
Opaska ma zastosowanie przy łagodnych i umiarkowanych skręceniach stawu skokowego, w przewlekłym stanie niestabilności stawu skokowego oraz towarzyszących mu bólach i obrzękach w rejonie kostki. Opaska zbudowana jest z elastycznego materiału o dużej przepuszczalności powietrza. Posiada wbudowaną piętkę o anatomicznym kształcie, zdejmowany derotacyjny pasek velcro z rzepem, stabilizujący kostkę i usztywniający więzadła boczne oraz miękkie krawędzie dla uniknięcia ucisku.
Sugerowana cena detaliczna ok. 72 zł

Rhena malleo Airform - orteza stawu skokowego.
Ortezę stosuje się przy umiarkowanych lub ostrych skręceniach kostki i przewlekłej niestabilności wiązadeł oraz w czasie uruchomiania stawu po zdjęciu opatrunku gipsowego. Ortezę stanowią dwie anatomiczne opaski z wyściółką i miękkimi krawędziami dla zapobiegania odleżynom. Obie opaski posiadają wewnętrzną wyściółkę z anatomicznie ukształtowaną 3-komorową poduszką powietrzną oraz pasek na piętę z możliwością zewnętrznej regulacji szerokości. Mocowanie ortezy możliwe jest przy pomocy dwóch pasków velcro. W ofercie dostępne są ortezy na prawą i lewą kostkę.
Sugerowana cena detaliczna: ok. 178 zł

Rhena genu - orteza unieruchamiające staw kolanowy.
Zadaniem ortezy jest unieruchomienie nogi w wyproście po urazach stawu kolanowego z uszkodzeniem więzadeł pobocznych. Stosuje się ją także przy urazach mięśni, w celu unieruchomienia po zwichnięciu rzepki, przy zapaleniu stawu kolanowego, złamaniu rzepki oraz uszkodzeniu łękotek. Orteza wykonana jest z materiału piankowego. Jej stabilizację zapewniają cztery szyny, które są wstępnie uformowane, regulowane i wyjmowane, mogą być także noszone w czasie wykonywania zdjęć rentgenowskich. Ustawienie i zamocowanie ortezy jest realizowane za pomocą sześciu taśm velcro. W ofercie dostępne są 2 modele: Rhena genu universal - model uniwersalny oraz Rhena genu immobilisation 20° - z ustalonym kątem zgięcia 20°.
Sugerowana cena detaliczna: 154 174 zł (w zależności od rozmiaru)

Rhena manu - orteza nadgarstka i Rhena rhizo - orteza nadgarstka z ujęciem kciuka.
Ortezy idealnie sprawdzają się przy urazach wiązadeł kciuka, ostrych lub przewlekłych zapaleniach kości nadgarstka lub śródręcza, zapaleniach ścięgien i zapaleniach pochewek ścięgien nadgarstka. Stosuje się je także przy zwichnięciach, następstwach złamań nadgarstka, zapobiegawczo podczas uprawiania sportu lub wytężonej pracy. Opaski składają się z trzech warstw: strona wewnętrzna z satynowej lycry; wnętrze wypełnione pianką o grubości 8 mm; strona zewnętrzna z lycry. Materiał piankowy z elastycznym pokryciem zapewnia większą wygodę noszenia. Opaski wzmocnione są dwoma wyprofilowanymi i dającymi się regulować wzmocnieniami. Specjalna konstrukcja zestawu zapewnia optymalne wsparcie dla kciuka i nadgarstka. Elastyczne pokrycie opaski i zapinki velcro umożliwiają łatwe założenie opaski jedną ręką. W ofercie dostępne są opaski dla lewego i prawego nadgarstka.
Sugerowana cena detaliczna: Rhena manu 76 80 zł (w zależności od rozmiaru), Rhena rhizo ok. 139 zł


Galeria:

Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.