Ciśnieniomierz 3-generacji BERGI

Antar | 26/09/2011 13:09

Na polskim rynku pojawił się nowy, nadgarstkowy Ciśnieniomierz 3-ciej Generacji BERGI z systemem wykrywania właściwej pozycji względem serca, idealny do samodzielnego badania ciśnienia krwi.

Ciśnienie krwi ulega ciągłym zmianom, co jest związane z wiekiem, stanem zdrowia, stresującą pracą, naszą aktywnością, stanem psychicznym, itd. Nadgarstkowy Ciśnieniomierz 3-ciej Generacji BERGI umożliwia systematyczne pomiary ciśnienia krwi i kontrolowanie zdrowia osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze lub na inne schorzenia układu krążenia. Nie wymaga dodatkowych umiejętności w obsłudze i odczytywaniu wyników. Dzięki dużemu, elektronicznemu wyświetlaczowi dokładnie pokazuje wartości ciśnienia skurczowego (górnego) i rozkurczowego (dolnego), a także puls i datę. Urządzenie automatycznie wykrywa występowanie arytmii i informuje o tym pacjenta. Nadgarstkowy Ciśnieniomierz 3-ciej Generacji BERGI posiada funkcję wykrywania właściwej pozycji względem serca, która pozwala ustalić, czy położenie aparatu względem serca jest właściwe (co zapewnia dokładne pomiary).

Pomiar Ciśnieniomierzem 3-ciej Generacji BERGI odbywa się w pełni automatycznie (metodą oscylometryczną), zaraz po uruchomieniu urządzenia. Wynik porównywany jest na skali wartości ciśnienia, zgodnych z normami przyjętymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Aparat sam, zupełnie automatycznie, pompuje powietrze do mankietu i rozpoczyna pomiar ciśnienia krwi i pulsu. Najnowsza technologia gwarantuje, że rękaw nie będzie napompowany zbyt mocno, ani nie trzeba będzie go dopompowywać. Po zakończeniu pomiaru ciśnienia, mankiet automatycznie wypuszcza powietrze, a wyniki pomiaru zostają zapamiętane wraz z datą i czasem. Ciśnieniomierz nadgarstkowy posiada funkcję automatycznego wyłączenia.


Zalety Ciśnieniomierza Nadgarstkowego 3-ciej Generacji BERGI:
posiada system wykrywania właściwej pozycji aparatu względem ciała
nowoczesny i jednocześnie prosty w obsłudze;
duży i czytelny wyświetlacz LCD z jednoczesnym wskaźnikiem wszystkich wartości danego pomiaru;
posiada funkcję trzecia średnia
możliwość zapamiętywania wyników
aparat wylicza średnią pomiarów
posiada system identyfikacji błędu
gwarantuje szybki i dokładny pomiar
funkcja automatycznego pompowana/ spuszczania powietrza po naciśnięciu przycisku
automatyczny wyłącznik

DANE TECHNICZNE:
Wyświetlacz: cyfrowy LCD
Zasada pomiaru: metoda oscylometryczna
Miejsce pomiaru: nadgarstek
Dokładność: ciśnienie + 3 mmHg (0.4 kPa)
Pompowanie: automatyczne wewnętrzną pompą
Funkcje pamięci: 180 (2 x 90) zestawów wartości pomiarowych
Źródło zasilania: 2 baterie alkaliczne AAA, DC 3 V
Automatyczne wyłączanie: po 2 minutach
Waga: ok. 110 g (bez baterii)

Pomiary ciśnienia krwi dokonane za pomocą Ciśnieniomierza Nadgarstkowego 3-ciej Generacji BERGI są równoważne pomiarom uzyskanym przez wyszkolonego obserwatora stosującego metodę osłuchiwania opaska/stetoskop, w granicach zalecanych przez American National Standard, ręczne, elektroniczne lub zautomatyzowane sfigmomanometry.


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.