Telewizory Sony Android TV już na polskim rynku

informacja prasowa | 22/06/2015 09:06

Sony rozpoczyna sprzedaż długo oczekiwanych, pierwszych telewizorów BRAVIA z platformą Android TV™* z tegorocznej oferty, zaprezentowanej podczas styczniowych targów CES. Do sklepów w całej Polsce trafiły już modele Full HD serii W75C, W80C/W85C oraz 4K: X83C, X85C, X90C, X93C/X94C.

W platformę Sony Android TV są wyposażone wszystkie nowe modele BRAVIA od serii W75C wzwyż, w tym aż 12 modeli 4K Ultra HD. Nowe telewizory będą dostępne w salonach Sony Centre i największych sieciach handlowych na terenie całego kraju. Wyjątkiem są telewizory serii X93/X94, które będą mogli nabyć wyłącznie klienci salonów Sony Centre.

Sony Android TV, czyli spersonalizowany telewizor

Android TV to zupełnie nowa jakość rozrywki, która sprawia, że telewizory smart marki Sony są jeszcze bardziej inteligentne. Dzięki nowej platformie można o wiele łatwiej dopasować telewizor do swoich potrzeb, tworząc z niego unikalne, jedyne w swoim rodzaju spersonalizowane narzędzie rozrywki. Nowy system rozszerza zestaw funkcji Smart TV i pozwala używać telewizora tak, jak używa się smartfona lub tabletu — ale ze wszystkimi zaletami dużego ekranu. Pomiędzy telewizorem a urządzeniami mobilnymi jest jeszcze jedno podobieństwo. Dzięki połączeniu ze sklepem Google Play™, można do woli pobierać różnorodne aplikacje i gry by później cieszyć się nimi na ekranie.

Usługa Google Cast™ pozwala na przesyłanie filmów obrazów i zdjęć z laptopa lub urządzenia mobilnego z systemem Android lub iOS i wyświetlanie ich na ekranie telewizora. Pilot z panelem dotykowym jest wyposażony w mikrofon i pozwala używać poleceń głosowych do wyszukiwania materiałów, zadawania pytań i sterowania telewizorem. Z kolei system obsługi One-Flick Entertainment umożliwi szybkie i intuicyjne oglądanie filmów, tworzenie kompilacji ulubionych nagrań z Google Play czy udostępnianie zdjęć rodzinie i znajomym.

W sklepie Google Play można znaleźć wiele różnorodnych aplikacji, których nie może zabraknąć w urządzeniach smart. Wśród nich: Gry Play — oferuje wiele gier, w które można grać przy użyciu kontrolera (sprzedawanego osobno) czy pilota, Filmy Play — pozwala użytkownikom na wypożyczanie lub zakup filmów i Muzykę Play — drzwi do światowych bibliotek muzycznych.

Więcej informacji o Android TV można znaleźć na stronie internetowej.

Nie tylko Android TV

Na szczególne wyróżnienie wśród wszystkich nowych modeli 4K wyposażonych w platformę Android TV zasługują serie X90C oraz X93C/X94C. Każda z nich jest wyjątkowa i oferuje zupełnie nową jakość doznań.

Seria X90C z nowej linii wzorniczej „Floating Style” charakteryzuje się niezwykłą smukłością – tworzące ją modele mają zaledwie 4,9 mm grubości.

Z kolei modele X93C/X94C wyróżnia innowacyjna technologia dźwięku o wysokiej rozdzielczości Hi-Res. To rozwiązanie pozwala na słuchanie muzyki w jakości lepszej niż z płyt CD. Natomiast technologia DSEE HX sprawia, że muzyka i wypowiadane przez aktorów kwestie stają się bardzo naturalne.


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.