Sharp nowa technologia Quattron i Ultra HD i 8K na CES 2013

Sharp | 18/01/2013 16:01

Sharp wprowadza ekrany o rozdzielczości nowej generacji: Ultra HD. Standard ten, znany wcześniej jako 4K, zapewnia znaczący postęp i pozwala wyświetlić obrazy o 4 razy większej rozdzielczości w porównaniu do 1080p. Na targach CES Sharp zaprezentuje dwa wielkoekranowe rozwiązania standardu Ultra HD, które pojawią się na rynku w roku 2013


Rozdzielczość Ultra HD


ICC Purios: Rozwiązanie opracowane wspólnie z I-cubed Research Center Inc. ICC Purios łączy rozdzielczość Ultra HD i procesor obrazu ICC (zintegrowany system kreacji poznawczej), odtwarzający proces poznawczy, w jakim ludzki mózg analizuje bodźce świetlne. Zastosowanie tego unikatowego procesu zapewnia wrażenia dotyku, tekstury oraz perspektywy zbliżone do tych, jakie odczuwamy patrząc bezpośrednio na obiekt w świecie rzeczywistym, w którym ostrość obrazu jest większa. Uzyskany w ten sposób obraz sprawia wrażenie rzeczywistego, a ICC Purios jest pierwszym na świecie wyświetlaczem, który przeszedł pomyślnie 400 testów niezbędnych do uzyskania certyfikatu THX 4K, potwierdzającego, że ekran nie tylko spełnia wymagania standardu 4K, ale również zachowuje precyzję obrazu zgodną z oryginalnym obrazem HD.


AQUOS Ultra HD: Na targach CES Sharp zaprezentuje również prototyp telewizora AQUOS Ultra HD nowego modelu wielkoekranowego marki AQUOS. Oprócz imponującej rozdzielczości Ultra HD, urządzenie to wyposażono w nową technologię obrazowania pod nazwą Moth Eye, która prawie całkowicie eliminuje odbicia, zachowując wyrazistość kolorów.


Kolejna generacja technologii Quattron


Na targach CES Sharp zaprezentował również kolejną generację technologii Quattron. Dzięki zastosowaniu specjalnego procesora subpikseli (stworzonego specjalnie do współpracy z panelami Sharp Quattron) o czterech kolorach podstawowych: czerwonym, zielonym, niebieskim i żółtym, panel Quattron nowej generacji pozwoli na sterowanie i użycie tych kolorów indywidualnie, umożliwiając reprodukcję jednego piksela w zdwojonej rozdzielczości. W rezultacie panele Quattron kolejnej generacji umożliwiają zwiększenie efektywnej rozdzielczości panelu 1080p do rozdzielczości podobnej do Ultra HD zarówno w przypadku materiałów wideo, jak i nieruchomych obrazów oraz sieciowych informacji tekstowych. Nowa generacja technologii Quattron obejmuje również wyspecjalizowane przetwarzanie sygnału do przeskalowywania obrazów z rozdzielczości 1080p do 4K. Sharp planuje wprowadzenie na rynek produktów z technologią Quattron nowej generacji w 2014 roku.


Rozdzielczość 8K


Japoński potentat pokazał namiastkę technologii przyszłości, prezentując telewizor o przekątnej 85 o rozdzielczości 8K. Sharp był pierwszym producentem, który zaprezentował tę przełomową technologię na targach CES 2012. 8K to rozdzielczość wynosząca 7680 x 4320 punktów, 16 razy większa niż HDTV, zapewniająca niespotykaną nigdzie indziej jakość wyświetlania wyjątkowo szczegółowych obrazów o wysokiej rozdzielczości.


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.