Telewizory Sony dla graczy – szybkość ma znaczenie!

informacja prasowa | 18/11/2014 19:11

Już wkrótce pierwsze urodziny PlayStation®4. W ciągu minionego roku PlayStation udowodniło, że jest najpotężniejszą na świecie konsolą do gier[1]. Sony wprowadziło również na rynek nowe, idealne dla graczy modele telewizorów BRAVIA i pokazało, że wraz z upływem lat konsola jest niezmiennie jednym z najpopularniejszych sposobów na domową rozrywkę.

Doskonały obraz to nie wszystko

Komfort grania na konsoli jest uzależniony od innego, również powszechnego w naszych domach produktu, czyli telewizora. Aby móc delektować się pierwszorzędnymi wrażeniami wizualnymi i docenić zaawansowanie współczesnej grafiki w grach na konsolę warto zaopatrzyć się w odpowiedni telewizor, który będzie oferował doskonałą jakość obrazu. Sony jest jedynym producentem konsol, który ma w swojej ofercie również doskonałe telewizory odpowiadające na potrzeby graczy. Najnowsze tegoroczne modele telewizorów Sony charakteryzują się między innymi unikatowymi wyświetlaczami z technologią TRILUMINOS™ Display, który jest w stanie zreprodukować wyjątkowo bogate, żywe odcienie czerwieni i szmaragdu.

Oprócz jakości obrazu najważniejszym czynnikiem, na który powinny zwracać uwagę osoby kupujące telewizor do grania na konsoli jest „input lag”. Jest to czas, jaki upływa od podania informacji o tym, co ma się wyświetlić na ekranie telewizora, aż do momentu, gdy faktycznie treść pojawi się na ekranie. Najbardziej korzystne wartości czasu pełnego łańcucha przetwarzania informacji – od kontrolera do ekranu – w pełni akceptowane przez wymagających użytkowników konsoli wynoszą między 30 a 40 ms. Opóźnienie niektórych ekranów sięga nawet 100 ms, co odpowiada około 6-7 klatkom obrazu. Zaawansowane programy graficzne jak i gry video (zwłaszcza gry FPS – First Person Shooter) wymagające szybkich zmian wyświetlanego ekranu powodują znaczny dyskomfort podczas gry z uwagi na fakt, że wyświetlany obraz nie odpowiada w 100% temu kreowanemu przez komputer lub konsolę.

Najlepsze telewizory dla graczy

„Input lag” ma istotny wpływ na wydłużenie czasu upływającego od akcji wykonanej na kontrolerach przez użytkownika (np. ruch gałką lub naciśniecie klawisza kontrolera), do wyświetlenia odpowiedniego stanu na ekranie. Spośród tegorocznych telewizorów Sony Full HD najniższym input lagiem charakteryzuje się seria W7 – 13,8 ms*. Gra z wykorzystaniem tych telewizorów jest więc czystą przyjemnością. Praktycznie każda akcja, którą wykonujemy na kontrolerze natychmiastowo ma swoje odzwierciedlenie. Równie dobrze wypadają pozostałe serie telewizorów. Seria W8 odnotowała wynik 22 ms, seria W9 – 16,8 ms, natomiast seria W6 29,3 ms.

Od kilkunastu miesięcy coraz większą popularnością cieszą się telewizory 4K, charakteryzujące się czterokrotnie większą szczegółowością w porównaniu z powszechną dzisiejszą jakością Full HD 1080. 4K to najwyższej jakości standard obrazu cyfrowego i grafiki komputerowej. Firma Sony jest pionierem i zarazem liderem rynku telewizorów, projektorów, kamer wideo i innych produktów z funkcjonalnością 4K. Okazuje się, że nowe telewizory 4K od Sony również spełnią oczekiwania wymagających graczy. Odnotowały one niewiele większe wartości „input lag” w porównaniu z telewizorami Full HD Sony. Seria X8 – 40,1 ms, seria X9 – 40,5 ms, z kolei najnowsze zakrzywione telewizory serii S9 – 40 ms.

Telewizory były niemalże od początku istnienia jedną z najważniejszych kategorii produktów oferowanych przez Sony. Firma przy projektowaniu konsol czerpie ze swojego ponad pięćdziesięcioletniego doświadczenia w produkcji telewizorów, a także dwudziestoletniej historii PlayStation®. To wyjątkowe połączenie historii i innowacji odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu świata graczy.

*Wszystkie pomiary „input lag” zostały wykonane przez portal HDTVPolska.com.

[1] W porównaniu z konsolami domowymi, w oparciu o połączenie pamięci RAM, procesora, karty graficznej, jednostek ROP i szczytowej wartości shaderów karty graficznej.


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.

Nowość dostępna w sieciach:

Media Markt

RTV EURO AGD

Neonet

Saturn

MediaExpert