Efekt iluzji, czyli najnowsze kominki elektryczne Opti-V®

informacja prasowa | 16/12/2013 21:12

Historia iluzji sięga jeszcze czasów sprzed naszej ery. Jednak to postęp technologiczny pozwala jej w ostatnich dekadach osiągać niezwykle wysoki poziom, wywołując u widza intrygujący dreszcz emocji, niedowierzanie własnym oczom i burzę myśli. Iluzja wkracza do wnętrz naszych mieszkań dzięki nowoczesnemu efektowi Opti-V® - zastosowany w kominkach elektrycznych do złudzenia przypomina ogień, który nie sposób odróżnić od tego rzeczywistego.

Oszukać oko

Aranżując mieszkanie często zależy nam na nowoczesnych i oryginalnych rozwiązaniach, aby podkreślić zarówno wyjątkowość naszych czterech kątów, jak i zmysł estetyczny czy umiejętność poszukiwania niecodziennych elementów wyposażenia. Kominek elektryczny zdobywa coraz większą popularność szczególnie wśród mieszkańców dużych miast, którzy ze względu na specyfikę swoich mieszkań nie mogą, bądź nie chcą, inwestować w tradycyjne rozwiązania.
W związku z tym z roku na rok coraz trudniej zaskoczyć gości czymś nowym i niezwykłym. Możemy próbować grać rodzajem obudowy czy rozmiarem kominka, jednak i tak zawsze najważniejszym kryterium oceny będzie realizm uzyskanego efektu. Po sukcesie rozwiązań Optiflame® i Opti-Myst®, przyszedł czas na zupełną nowość –  Opti-V®. Ogień jeszcze nigdy nie był tak realny!

W gabinecie luster

Opti-V® to najnowocześniejsza, opatentowana technologia uzyskiwania efektu naturalnego ognia. Bazuje ona na połączeniu obrazu wyświetlanego na ekranie LCD wysokiej rozdzielczości oraz techniki wykorzystywanej przez iluzjonistów. Metoda ta, nazywana tajemniczo Duchem Peppera, stosowana jest w sztukach iluzjonistycznych od ponad 150 lat. Opiera się na wykorzystaniu luster ustawionych pod odpowiednim kątem względem siebie, które zwielokrotniają wyświetlany na nich obraz. Najlepszej jakości elementy oraz nowoczesna technologia dają w efekcie wrażenie przestrzenności
i głębokości paleniska oraz trójwymiarowości płomieni, które w naturalny sposób skaczą po polanach. Wrażenia wizualne zwielokrotniają iskry oraz dźwięk trzaskających polan, który wydobywa się z głośników.

Podwójne złudzenie

Dwa modele kominków z najnowszym efektem Opti-V® to nowoczesne w swojej stylistyce rozwiązania przeznaczone do zabudowy w ścianie. Pierwsza propozycja to Opti-V® PGF-10, który został oparty o ekran LCD full colour o przekątnej 22”
i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Nowoczesna, srebrna rama podkreśla wyjątkowy i nowoczesny design, dzięki czemu kominek pasuje zarówno do klasycznych, jak i minimalistycznych czy wręcz industrialnych aranżacji. Optymalny rozmiar (736mm x 445mm x 320mm) pozwala na doskonałe dopasowanie do przestronnych i kameralnych wnętrz. Druga propozycja zdecydowanie lepiej sprawdzi się w większych pomieszczeniach, gdyż jej wymiary to 1356mm x 445mm x 320mm. W modelu Opti-V® PGF-20, bo o nim mowa, efekt ognia wyświetlany jest na dwóch ekranach LCD
o takich samych parametrach technicznych jak w przypadkach mniejszego, siostrzanego modelu.
W tym przypadku brak jest ozdobnej, okalającej ramy, w związku z czym kominek płynnie wpasowuje się w ścianę – bez względu na kolor czy styl jej wykończenia. Oba modele wyposażone są dodatkowo w pilot zdalnego sterowania, który pozwala kontrolować zarówno sam płomień, jak i efekty dźwiękowe wzmagające doznania wizualne.

Ogień potrafi nadać wnętrzu niepowtarzalny klimat. Dlatego producenci kominków elektrycznych szukają coraz to nowszych rozwiązań i technologii, aby skutecznie oszukać gości podziwiających wizualizację i zastanawiających się czy to iluzja, czy może prawdziwe płomienie. Technologia Opti-V® sprawia, że finalny efekt jest na tyle realny, iż jego „elektryczność” zdradza jedynie umiejscowienie kominka i brak specyficznego zapachu palonych polan.

Kominek PGF-20

Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 445 x 1356 x 320 mm

Kominek PGF-10

Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 445 x 736x 320 mm


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.