Kominki w kompakcie, czyli Troy, Rome, Verona, Toronto i Milano Optiflame

Optiflame | 30/01/2013 12:01

Zgrabne, niewielkie, przenośne, łatwe w montażu i w obsłudze. Jednym słowem kompaktowe. Jeszcze do niedawna było zupełnie nie do pomyślenia, żeby podobnych cech oczekiwać od kominków.

Obecnie jest to możliwe za sprawą modeli kominków elektrycznych Optiflame Troy, Rome, Verona, Toronto i Milano, których kompaktowość przejawia się niewielkim rozmiarem, prostą obsługą oraz klasycznym designem.

Wraz z rozwojem współczesnej technologii można zauważyć postępujący proces miniaturyzacji przedmiotów domowego użytku. Mniejsze gabaryty mebli, wyposażenia wnętrz oraz elektroniki w naszych domach znacznie podnoszą ich ergonomikę i funkcjonalność. Kompaktowe kominki Troy, Rome, Verona, Toronto i Milano to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie nowoczesne, funkcjonalne systemy grzewcze w nieskomplikowanym i estetycznym wydaniu.

Klasyka i estetyka w kompakcie
Kominki fornirowane drewnem kojarzą nam się zazwyczaj z imponującym rozmiarem, kunsztownym wykonaniem i zobowiązującym wobec tego rozmiarem pomieszczeń, w których się znajdują. Klasyczną aranżacją mogą jednak cieszyć się nie tylko właściciele przestronnych bibliotek, wytwornych gabinetów, dużych, eleganckich salonów. Wykonane w klasycznym stylu Troy, Rome, Verona, Toronto i Milano cechują bowiem zdecydowanie mniejsze gabaryty, dzięki czemu modele kompaktowe wpiszą się w każdą, nawet niewielką przestrzeń. Aby forma nie przerosła treści producent zrezygnował również z wykwintnych zdobień na rzecz prostoty. Nie oznacza to bynajmniej, że kominki tracą na tym wizualnie. Wręcz przeciwnie, zgrabny rozmiar oraz elegancka prosta obudowa fornirowana prawdziwym drewnem w kolorach wiśni, dębu, orzecha lub espresso sprawiają, że kominki z tej linii mogą być doskonałym, cieszącym oko uzupełnieniem dowolnego wystroju wnętrza. Co więcej kompaktowość modeli przejawia się w ich mobilności. Z cechą tą łączy się kilka korzyści. Prawie każdy ma bowiem w domu, czy mieszkaniu więcej, niż jedno miejsce, w którym mógłby postawić kominek, a co więcej jeżeli nie jesteśmy zdecydowani na konkretny kąt mamy możliwość wypróbowania kilku opcji, zanim podejmiemy decyzję co do ostatecznej lokalizacji kominka. Drugą niewątpliwą zaletą jest możliwość zabrania urządzenia ze sobą, jeżeli zdecydujemy się na przeprowadzkę. Na wypadek takiej sytuacji, kominek wymaga jedynie odłączenia z prądu, zapakowania oraz dostarczenia do nowego miejsca zamieszkania.
Prosty montaż oraz intuicyjna obsługa
Im prostsza obsługa tym bardziej zadowolony użytkownik. Z takim założeniem zaprojektowane zostały kominki kompaktowe Troy, Rome, Verona, Palermo i Milano Optiflame. Prosty, kilkuminutowy montaż, nie wymaga fachowej wiedzy i nie zmusza do rozszyfrowywania skomplikowanych instrukcji obsługi. Wystarczy wybrać odpowiadające nam miejsce i włożyć wtyczkę do gniazdka. Brak konieczności magazynowania materiału opałowego, usuwania popiołu czy montowania skomplikowanej instalacji sprawia, że wszystko, czego potrzebujemy to dosłownie gniazdko i kawałek podłogi. Kompaktowe kominki Optiflame to nie tylko oszczędność czasu, ale również korzyść dla naszej kieszeni. Efekt płomienia w pobiera jedynie 120 kW, co oznacza około 8 gr/h. Działa on niezależnie od funkcji ogrzewania, relaksującym widokiem płomieni możemy cieszyć się więc także w lecie. Każdy z modeli wyposażony został we wkład kominkowy 20 z termowentylatorem o mocy grzewczej 1, 2 kW. Kiedy zatem przyjdą mrozy, temperaturę szybko i wygodnie można wyregulować za pomocą termostatu, dyskretnie ukrytego za ruchomą osłoną, a także pilotem zdalnego sterowania.
Proces wyposażania wnętrza to często współzawodnictwo między estetyką, a użytecznością. Decydując się na jeden z modeli z kompaktowej serii kominków elektrycznych Optiflame z pewnością uda się osiągnąć aranżacyjny kompromis. Użytkownik może bowiem liczyć na oryginalny wystrój oraz miłe chwile spędzone przy blasku i cieple płomieni, bez konieczności martwienia się o skomplikowane sterowanie, uciążliwą konserwację, zbyt duże zużycie przestrzeni i wysokie rachunki za prąd.


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.