Monitor ASUS MG279Q – nowa broń w świecie gamingu

informacja prasowa | 29/05/2015 07:05

ASUS wprowadza do oferty kolejny monitor zaprojektowany pod kątem profesjonalnych graczy. Model MG279Q o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 2560x1440 WQHD wyposażono w panel IPS, częstotliwość odświeżania 144Hz i technologię AMD FreeSync™. Zapewnia płynny obraz w czasie grania i wyróżnia się ergonomiczną budową. O zdrowie oczu dbają technologie Ultra-Low Blue Light i Flicker-Free, a autorskie aplikacje jak GamePlus i GameVisual dają użytkownikom przewagę w rozgrywce.

Dokładna reprodukcja kolorów

ASUS MG279Q reprezentuje nową generację monitorów. Posiada panel o rozdzielczości WQHD (2560x1440) z gęstością pikseli rzędu 109 PPI. Zapewnia wyraźny obraz i o 77 proc. więcej przestrzeni użytkowej, niż standardowe modele Full HD o rozdzielczości 1920x1080. Technologia IPS dostarcza pełną zgodność z paletą kolorów sRGB i przekłada się na 178-stopniowy kąt widzenia.

Obraz bez zakłóceń

Dynamicznie zmieniający się obraz to dla modelu ASUS MG279Q nie problem. Zastosowano w nim częstotliwość odświeżania 144MHz z czasem reakcji 4ms gray-to-gray. Technologia AMD FreeSync[1] eliminuje przeskoki czy rozmazanie, co przekłada się na płynną rozgrywkę i znaczącą przewagę podczas gry w najnowsze tytuły.

Komfort podczas maratonów gier

Opływowy profil sprawia, że monitor sprawdzi się w układach wieloekranowych. Posiada ergonomiczną podstawkę umożliwiającą pełną regulację kąta nachylenia, obrotu, osi i wysokości, dzięki czemu użytkownicy mogą znaleźć dla siebie komfortową pozycję. Z łatwością odczepimy go od podstawki dzięki wbudowanemu zatrzaskowi i zamocujemy na ścianie za pomocą uchwytu VESA, zwalniając tym samym trochę miejsca na biurku.

Wygodne siedzenie przed monitorem to nie wszystko. Podczas wielogodzinnego korzystania z niego męczą się nasze oczy. ASUS i tu wspiera użytkowników wdrażając, tak jak w większości swoich wyświetlaczy, technologie ASUS Ultra-Low Blue Light i Flicker-Free. Pierwsza redukuje emisję niebieskiego światła nawet o 70 proc., a z poziomu nowego menu OSD oferuje cztery różne ustawienia filtra. Druga z kolei zmniejsza migotanie ekranu.

Funkcjonalne aplikacje

Monitor MG279Q posiada przycisk ASUS GamePlus, który uruchamia nakładkę celownika i czasomierza. Gracz ma do wyboru cztery różne celowniki dopasowane do różnych środowisk gry, a czasomierz pozwala na śledzenie np. co ile minut pojawiają się przeciwnicy.

Rozwiązanie ASUS GameVisual, dostępne poprzez dedykowany przycisk lub z poziomu menu ustawień OSD, to sześć gotowych trybów wyświetlania (Scenery, Racing, Cinema, RTS/RPG, FPS, sRGB), które można zmieniać w zależności od rodzaju gry.

Szerokie opcje łączności i inteligentne zarządzanie kablami

Wyjście DisplayPort 1.2 zapewnia bezpośrednią obsługę obrazu WQHD. Oprócz tego w wyposażeniu znajdziemy porty HDMI / MHL i USB 3.0. Z tyłu monitora umieszczono rozwiązanie ułatwiające organizację kabli, dzięki któremu biurko będzie zawsze uporządkowane.

NAJWAŻNIEJSZE PUNKTY

  • 27-calowy ekran WQHD o rozdzielczości 2560x1440 z panelem IPS zapewnia szeroki kąt widzenia oraz wyraźny, żywy obraz.
  • Częstotliwość odświeżania 144Hz oraz technologia AMD FreeSync dostarcza płynny obraz podczas gry.
  • Ekskluzywne technologie firmy ASUS: Ultra-Low Blue Light, Flicker-Free, GamePlus oraz GameVisual odpowiadają za komfort użytkowania.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY

Monitor ASUS MG279Q będzie dostępny w sprzedaży od początku czerwca br.

Sugerowana cena detaliczna: 2699 zł brutto.

Dystrybutorzy: AB, ABC, ACTION, INCOM.


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.