Epson EB-G6900WU i EB-G6800 projektory

Epson | 01/02/2013 10:02

Firma Epson, światowy lider na rynku projektorów , zapowiada wprowadzenie na rynek dwóch projektorów, które mają wiele nowatorskich funkcji i zapewniają niezwykłą jasność obrazu. Idealne dla potrzeb wypożyczalni i cyfrowej reklamy modele Epson EB-G6900WU i EB-G6800 z wejściem HDBaseT odznaczają się bardzo wysoką jasnością i są w stanie poprawnie - bez zniekształceń geometrii - wyświetlaćobraz na powierzchniach niepłaskich (wklęsłych i wypukłych). Do modeli tych pasują także obiektywy z serii Epson EB-G5 jest to bardzo ważne zwłaszcza dla firm, które mają projektory instalacyjne i chcą je wymienić na nowsze.


Model Epson EB-G6900WU cechuje się rozdzielczością WUXGA, a EB-G6800 wyświetla obrazy w rozdzielczości XGA. Dużą zaletą tych modeli jest także złącze HDBaseT pozwalające na przesyłanie pięciu sygnałów, w tym nieskompresowanego wideo HD, audio, zasilania i sterowania, niskim kosztem na odległość do 100 m przy użyciu standardowego kabla Cat5/6.
Obrazy wyświetlane na wypukłych lub wklęsłych powierzchniach są automatycznie korygowane tak, aby widzowie oglądali je bez zniekształceń. Ponadto projektor można obracać w pionie o 360 stopni, użytkownicy mogą więc z łatwością kierować projekcję na dowolne miejsce w sali.


Nowe projektory zaopatrzone są we wszystkie techniczne rozwiązania najwyższej klasy, do których są przyzwyczajeni nabywcy produktów firmy Epson. Kolory są wiernie i precyzyjnie odtwarzane poprzez system 3LCD firmy Epson, a jednakowo wysokie natężenie światła białego i barwnego pozwala na wyświetlanie obrazów w różnych warunkach oświetleniowych.


Obydwa modele są wyposażone w szereg funkcji, które ułatwiają ich konfigurowanie i obsługę, jak wyrównanie pikseli i ujednolicenie kolorów. Dzięki tym funkcjom po zamontowaniu projektorów można całkowicie skupić się na prezentowaniu materiału, nie tracąc czasu na regulowanie ustawień ekranu.


Obydwa projektory instalacyjne odznaczają się wyjątkową jasnością i wieloma nowatorskimi funkcjami, dzięki czemu idealnie spełniają potrzeby firm wypożyczających projektory na różnego rodzaju imprezy. Bardzo przydatna jest np. funkcja Edge Blending pozwalająca na bezproblemowe wyświetlanie dużego panoramicznego obrazu przez grupę projektorów powiedział Karol Andruszkiewicz, manager produktu w polskim oddziale Epson Europe.


Standard HDBaseT stwarza fantastyczne możliwości integratorom. Epson należy do pionierów jego zastosowania w projektorach. Ze względu na możliwość przesyłania sygnału wideo, danych i zasilania standardowym kablem Ethernet rozwiązanie to powinno zmniejszyć koszty, czasochłonność i złożoność montażu dodaje Karol Andruszkiewicz.
Projektory Epson EB-G6900WU i EB-G6800 będą w sprzedaży od czerwca 2013 r. Sugerowane ceny detaliczne nie są jeszcze znane.


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.