Pierwszy aktywny projektor 3LCD 3D firmy Epson dla biznesu

Epson | 16/01/2013 11:01

Firma Epson, będąca od 11 lat światowym liderem na rynku projektorów , udostępnia pierwszy system aktywnej projekcji 3LCD 3D do użytku komercyjnego.

Epson EB-W16 obsługuje technologię wizualizacji 3D wykorzystywaną przez uczelnie oraz w aplikacjach do projektowania i inżynierskich. To proste w obsłudze urządzenie przenośne pozwala wyświetlać obraz 3D w jakości HD i zapewnia wszystkie zalety technologii 3LCD.
Technologia 3LCD firmy Epson gwarantuje wierną reprodukcję szerokiej gamy kolorów, tworząc naturalne, żywe obrazy. Epson EB-W16 to znakomite urządzenie dla grafików oferuje jednakowo duże natężenie światła białego i barwnego (tzw. CLO) na poziomie 3000 lumenów, co pozwala na wyświetlanie jasnych obrazów 3D w różnych warunkach oświetlenia w pomieszczeniu, natomiast współczynnik kontrastu rzędu 5000:1 gwarantuje widoczność najdrobniejszych szczegółów i zapewnia niewiarygodną jakość prezentacji.
Przenośny projektor EB-W16 jest nieduży, lekki i ma 1,2-krotny zoom optyczny, umożliwiający wyświetlanie obrazów 3D niemal wszędzie.
System projekcyjny Epson EB-W16 obsługuje wszystkie formaty sygnału 3D zgodne z HDMI i umożliwia projekcje różnych rodzajów obrazu: klatki ustawione obok siebie pionowo (ang. side-by-side) i poziomo (top-and-bottom) oraz nałożone na siebie (frame packed), dzięki czemu użytkownik może korzystać z szerokiej palety dostępnych na rynku materiałów 3D.
Z powodzeniem wprowadziliśmy aktywny system projekcyjny 3D na rynek zestawów kina domowego, a teraz wprowadzmy nasze rozwiązania do zastosowań biznesowych. Model EB-W16 odznacza się bardzo wysoką jasnością i technologią 3LCD jest doskonałą propozycją dla projektantów i inżynierów, oferując niesamowitą jakość prezentacji mówi Karol Andruszkiewicz, manager w polskim oddziale Epson Europe.
Model EB-W16 jest kompatybilny z ładowanymi przez port USB, korzystającymi z fal radiowych, lekkimi aktywnymi, migawkowymi okularami 3D o zasięgu do 10 m od projektora.
Epson EB-W16 będzie można kupić w Polsce już od stycznia 2013 r. w sugerowanej cenie detalicznej 3 599 zł. Gwarancja 24 miesiące na projektor, a 12 miesięcy lub 1000h na lampę.
więcej informacji i zdjęć: http://www.epson.pl/pl/pl/viewcon/corporatesite/products/mainunits/overview/11837

Funkcje
Jasna projekcja 3D na dużym ekranie
Jednakowo wysokie natężenie światła białego i barwnego (3000 lumenów)
Wyjątkowa jakość obrazu dzięki technologii 3LCD firmy Epson
Głęboka czerń dzięki wysokiemu współczynnikowi kontrastu na poziomie 5000:1
Obsługa wszystkich formatów 3D zgodnych z HDMI (klatki ustawione obok siebie poziomo, pionowo i nałożone na siebie)
Rozdzielczość WXGA (1280 x 800) HD Ready
Ładowane przez port USB aktywne okulary migawkowe do oglądania w 3D2 sprzedawane osobno
Łatwe wyrównywanie wyświetlanych materiałów za pomocą korekcji geometrii obrazu, obiektywu z zoomem x 1,2 i funkcji automatycznego dopasowania obrazu do ekranu.
Głośnik o mocy 2 W


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.