NEC Display Solutions zapowiada nową serię interaktywnych projektorów Ultra Short Throw UM

NEC Display Solutions | 18/12/2012 15:12

NEC Display Solutions wprowadza nową serię projektorów UM do projekcji ultra krótkodystansowej (Ultra Short Throw), zapewniającą interaktywność, wysoką jakość obrazu i elastyczność dopasowane do szkoły nowej generacji.

Nowa seria, bazująca na cieszącej się dużym uznaniem serii M, składa się z siedmiu modeli projektorów Ultra Short Throw, które ustanawiają nowe standardy pod względem wydajności oraz kosztów eksploatacji. Dzięki współczynnikowi projekcji 0,36:1 w trakcie pracy z tablicą interaktywną, użytkownik nie jest oślepiany przez strumień światła z lampy projektora. Z kolei jasność na poziomie aż do 3300 ANSI lumenów pozwala na wyświetlanie jasnego i wyraźnego obrazu nawet w przypadku, gdy na ekran pada mocne światło dzienne. Klienci mogą wybrać również wersje projektorów ze zintegrowanym rozwiązaniem interaktywnym eBeam firmy Luidia. Sam odbiornik eBeam wraz z oprogramowaniem oraz wskaźnik można dokupić także jako oddzielny zestaw, który po podłączeniu do zwykłego projektora umożliwia modernizację instalacji, które nie są interaktywne.

Projektory z serii UM oferują rozdzielczość XGA (1024x768) i WXGA (1280x800). Wysoką jakość obrazu zapewnia współczynnik kontrastu 3000:1 i jasność do 3300 ANSI lumenów. Wszystkie modele z serii UM wyposażono w ulepszony uchwyt mocujący, który pozwala na łatwe uzyskanie pożądanej pozycji projektora we wszystkich płaszczyznach, a także jego pochylenie i regulację odległości montażu, co nie tylko gwarantuje wysoką jakość obrazu, ale dodatkowo redukuje czas przygotowania do pracy i zmniejsza koszty instalacji.

W serii UM dodano większa liczbę złącz, w tym dwa porty HDMI, USB, a także zapewniono możliwość pracy sieciowej, również w sieci WiFi.

Razem z serią UM NEC wprowadza do swojej oferty również darmowe oprogramowanie NEC Wireless Image Utility dla urządzeń iOS. Aplikacja pozwala na prowadzenie bezprzewodowych prezentacji bezpośrednio z iPhone a lub iPada. Oprogramowanie umożliwia również wysyłanie obrazu na żywo z kamery iPhone lub iPad. Dzięki zintegrowanej funkcji przeglądarki użytkownicy uzyskują dostęp do stron internetowych, mogą dodawać notatki lub zaznaczać wybrane fragmenty za pomocą funkcji wskaźnika. Ponadto mogą uruchamiać automatyczne pokazy slajdów.

W ramach promocji do końca 2013r. do nowych projektorów UM dodawane będzie oprogramowanie DisplayNote Presenter. Pozwala ono zmienić każdy projektor z serii UM w rozwiązanie, które jest połączeniem tablicy interaktywnej i tabletu, co przyda się zwłaszcza w sektorze edukacyjnym, przenosząc interaktywne nauczanie na nowy poziom. Darmową licencję DisplayNote Presenter mogą pobrać klienci, którzy do 31.12.2013r kupią dowolny projektor z serii M, UM, U oraz monitory wielkoformatowe multitouch: MultiSync V462TM i MultiSync V651TM.

Zgodnie z filozofią NEC Green Vision , projektory z serii UM wyposażono w funkcje, pro-ekologiczne. Przejawia się to w dwukrotnym wydłużeniu żywotności lampy do 8000 godzin. Ponadto, przyciski Eco na pilocie i projektorze umożliwiają włączenie kilku trybów ekologicznych, które zmniejszają zużycie energii i wydłużają czas pracy projektora. W połączeniu z takimi funkcjami, jak licznik śladu węglowego, automatyczne wyłączanie i funkcje timera, sprawiają, że cała seria UM jest przyjazna środowisku i zmniejsza opłaty za energię elektryczną.

Nowoczesna klasa nadal będzie się rozwijać, z technologią umożliwiającą większe poziomy interaktywności i współpracy pomiędzy uczniami a nauczycielami, co stanowi podstawę dla zwiększenia efektywności nauczania. powiedział Ulf Greiner, Product Line Manager Business Projectors w NEC Display Solutions Europe.

Nowe projektory z serii UM oferują nauczycielom, wykładowcom i szkoleniowcom inteligentne, proste i elastyczne rozwiązania wizualne, pozwalające na optymalną prezentację materiału nawet dla dużej liczby odbiorców. Z kolei bardzo krótki dystans projekcji oznacza, że światło z obiektywu do ekranu biegnie po takiej drodze, że nie koliduje z pozycją nauczyciela lub prezentera.


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.