Sony - nowe projektory instalacyjne - VPL-CW275, VPL-FH31 i VPL-FH36

Sony | 14/11/2012 11:11

Nowe modele VPL-CW275, VPL-FH31 i VPL-FH36 łączy technologia paneli nieorganicznych BrightEra 3LCD, funkcje energooszczędne, szerokie możliwości w zakresie instalacji oraz niski koszt użytkowania. Sony VPL-CW275 należy do najjaśniejszych projektorów WXGA (1280x800) w swojej klasie - oferuje 5100 lm. Urządzenie jest wyposażone w liczne złącza wejściowe i wyjściowe, takie jak wideo RGB i audio, HDMI, RJ45 i RS232C oraz łączność LAN. Model Sony VPL-CW275 będzie dostępny w Europie od końca listopada 2012 r. Modele Sony VPL-FH31 i VPL-FH36 będą dostępne od stycznia 2013 r.

Sony - nowe projektory instalacyjne - VPL-CW275, VPL-FH31 i VPL-FH36 Projektory firmy Sony są projektowane z myślą o energooszczędności, dlatego model VPL-CW275 ma funkcje zmniejszające pobór mocy, wydłużające czas pracy lampy, a tym samym zmniejszające koszty eksploatacji. Klawisz ECO MODE na projektorze lub pilocie umożliwia stosowanie kombinacji energooszczędnych ustawień. Można skorzystać z automatycznego przyciemniania lampy dostosowanego do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zmniejsza to jej pobór mocy aż do 15%. Tryb energooszczędny zapewnia automatyczne wyłączanie projektora po określonym czasie. Funkcja doceniana przez wykładowców to możliwość wyłączenia i włączenia obrazu jednym naciśnięciem przycisku na pilocie. Pobór mocy lampy zmniejsza się wówczas o około 30% w trybie wyłączania pustego obrazu. To nie tylko oszczędność kosztów i czasu pracy lampy - to także oszczędność czasu ponieważ projektora nie trzeba całkowicie wyłączać, a następnie włączać ponownie.

Sony - nowe projektory instalacyjne - VPL-CW275, VPL-FH31 i VPL-FH36 Instalację projektora Sony VPL-CW275 ułatwia zakres zmiany osi obiektywu +/- 5% w pionie i +/- 3% w poziomie. Zniekształcenia trapezowe można korygować w zakresie +/- 30 stopni w pionie i +/- 20 stopni w poziomie. Dzięki tym przydatnym funkcjom można uniknąć niewyraźnego czy zniekształconego obrazu. Rozszerza to również wachlarz możliwości instalacji projektora. Nowy model oferuje funkcję dopasowania ekranu do instalacji oraz ośmiopunktową korekcję odkształceń na wklęsłych i wypukłych płaszczyznach projekcyjnych. Nowe projektory Sony VPL-FH31 i VPL-FH36 to następcy dotychczasowych modeli VPL-FH30 i VPL-FH35. Obydwa modele oferują szczególnie szeroki zakres zmiany osi obiektywu: +60% w pionie i 32% w poziomie. Funkcja korekcji zniekształcania obrazu umożliwia poprawianie narożników i boków obrazu wyświetlanego na powierzchniach wklęsłych i wypukłych, co przydaje się w dynamicznej projekcji w instalacjach Digital Signage. Możliwości w zakresie instalacji zwiększa dodatkowo nowy tryb orientacji pionowej (tylko w modelu Sony VPL-FH31), który pozwala na przerzucenie obrazu w prawo względem pozycji instalacyjnej. Za pomocą funkcji łączenia krawędzi można wyświetlać jeden duży obraz z kilku projektorów jednocześnie. Dzięki tej technologii powstaje jednolity obraz bez widocznych łączeń.

Zarówno model VPL-FH31, jak i VPL-FH36 wyświetlają obraz o jakości najlepszej w tej klasie. Te projektory o wysokiej rozdzielczości WUXGA (1920x1200) są w pełni zgodne z sygnałem Full HD. Ręczny zoom w zakresie około 1,6x umożliwia duże powiększenie obrazu z 40 do 600 . Obwody 12-bitowej korekcji gamma 3D umożliwiają bardzo precyzyjną regulację oraz uzyskanie większej skali szarości i płynniejszej gradacji odcieni. Nowe urządzenia VPL-FH31/FH36 oferują też praktyczne funkcje zmniejszające koszty użytkowania i zapewniające dużą wygodę eksploatacyjną. Filtry mają cykl czyszczenia wynoszący około 15 000 godzin. Umożliwia to system Quad Filter System, dzięki któremu lampę i filtr można wymieniać jednocześnie, nawet w trudnych warunkach. W ten sposób czas konserwacji jest krótszy. Wszechstronny program komputerowy do śledzenia urządzeń audio-wideo umożliwia użytkownikom monitorowanie i kontrolowanie projektorów w różnych pomieszczeniach. Połączony z nimi program wyświetla stan zasilania systemu i projektorów, termin wymiany lampy, alerty i inne ważne dane. Dzięki temu menedżerowie ds. sprzętu audio-wideo mogą skutecznie zarządzać urządzeniami we wszystkich pomieszczeniach.


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.