di-erol SbC - probiotyk z wyciągiem z rumianku

Sequoia sp. z o.o. | 15/12/2009 15:12


O dobroczynnym wpływie probiotyków wiadomo już wiele. Wzmacniają odporność organizmu oraz potrafią być sprzymierzeńcem w walce z wieloma dolegliwościami. Najczęstszym ich zastosowaniem jest działanie osłonowe podczas kuracji antybiotykami. Dobrze dobrane probiotyki pomagają wówczas ochronić się przed biegunką czy wtórnym zakażeniem patogenami. I tutaj pojawia się pytanie jaki probiotyk zastosować?

Na co należy zwracać szczególną uwagę wybierając probiotyk?
- wskazanie i udokumentowaną w tym zakresie skuteczność (badania kliniczne)
- odpowiedni szczep bakterii (przebadany i bezpieczny)
- skuteczna dawka bakterii dobrorczynnych w preparacie
- możliwość stosowania razem z antybiotykiem

di-erol SbC jest nowym na rynku probiotykiem, który spełnia wszystkie ww. cechy. Łączy w sobie działanie dwóch składników: saccharomyces boulardii i standaryzowanego wyciągu z rumianku pospolitego (bez antekotulidu-substancji która może być potencjalnym alergenem).

di-erol SbC jest zalecany m.in. w:
- antybiotykoterapii,
- leczeniu zakażeń Clostridium difficile,
- osłonowo w leczeniu infekcji bakteryjnych, wirusowych,
- biegunce podróżnych,
- zaburzeniach funkcjonowania przewodu pokarmowego.

di-erol SbC zapewnia skuteczną ochronę przy zastosowaniu antybiotyku o szerokim spektrum działania (poza antybiotykami przeciwgrzybiczymi). Zapobiega groźnej dla zdrowia i życia infekcji bakterią Clostridium Difficile.
di-erol SbC został wzbogacony o standaryzowany wyciąg z rumianku (zmniejsza skurcze, wspomaga trawienie, zapobiega wzdęciom). W przypadku preparatu di-erol SbC zastosowano wyciąg z rumianku pozbawiony substancji uczulającej antekotulidu.

Opakowanie di-erol SbC (10 kapsułek) = ok. 15,00 PLN
1 kapsułka = 5 miliardów żywych liofilizowanych probiotycznych drożdży
z rodzaju saccharomyces boulardii, gwarantowana na koniec terminu ważności oraz 100 mg ekstraktu standaryzowanego wyciągu z rumianku.


Skuteczność di-erolu SbC w antybiotykoterapii:
Biegunka jest częstym objawem niepożądanym stosowania antybiotyków. Szacuje się, że może się pojawić u 15-30% chorych w okresie rozpoczęcia antybiotykoterapii aż do 2 miesiąca po jej zaprzestaniu. Stosowanie szczepu Saccharomyces boulardii w trakcie antybiotykoterapii obniża ryzyko wystąpienia biegunki u dzieci od 6 m-ca życia do 14 lat aż
o 81%.
Należy pamiętać, że już po 10 dniach stosowania antybiotyku, trzeba aż 8 miesięcy na naturalne przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej w jelitach.

Skuteczność di-erolu SbC w leczeniu Clostridium difficile (CDD):
Jeżeli w ciągu 2 miesięcy po zakończeniu antybiotykoterapii, u pacjenta występuje biegunka, jest to alarmujący objaw. Nie należy go bagatelizować. Częstą przyczyną, zwłaszcza biegunki o ciężkim przebiegu (w tym rzekomobłoniastego zapalenia jelit) jest zakażenie Clostridium difficile. Jest to bakteria, która występuje powszechnie w środowisku. Szczególnie narażonymi na infekcję są osoby po przyjmowaniu antybiotyków o szerokim spektrum działania lub cytostatyków zaburzających odnowę nabłonka.
U osób hospitalizowanych, po kuracji antybiotykowej, ryzyko takiego zakażenia wzrasta nawet dziesięciokrotnie!
W ostatnich latach CDD stała się jedną z najczęstszych przyczyn infekcji szpitalnych na świecie. Tylko w USA powoduje około 3 milionów przypadków biegunki i zapalenia jelit i od
5 000 do 20 000 zgonów rocznie.
Zakażenie CDD leczy się za pomocą antybiotyków (metronidazol i wankomycyna) oraz probiotyku. Stosowanie szczepu Saccharomyces boulardii razem z wymienionymi antybiotykami powoduje zmniejszenie ryzyka nawrotów biegunki wywołanej przez CDD o 42% oraz zmniejsza ryzyko rzekomobłoniastego zapalenia jelita grubego3.


Mechanizm działania Saccharomyces boulardii
Saccharomyces boulardii (Sbc) = to szczep niepatogennych drożdży, który od lat jest stosowany na całym świecie jako skuteczny preparat w profilaktyce i leczeniu biegunek
u dzieci i dorosłych. Wyróżnia go m.in. fakt, że ogranicza utratę wody w trakcie infekcji, dzięki czemu bardziej chroni przed odwodnieniem organizmu. Nie jest wrażliwy na procesy trawienia oraz kwas solny. Po podaniu występuje w całym przewodzie pokarmowym, a po zaprzestaniu pozostaje w organizmie od 2-5 dni. Jest naturalnie odporny na antybiotyki.

Działanie antybakteryjne SbC w przypadku Clostridium difficile
Szczep SbC powoduje rozpad toksyn wydzielanych przez Clostridium difficile
SbC hamuje wydzielanie toksyn poprzez wiązanie ich z receptorem
Do SbC silnie przywierają bakterie patogenne (ze względu na mannozę występującą na błonie SbC)
Dzięki temu, bakterie patogenne nie przylegają do śluzówki jelita, tylko są wymiatane z przewodu pokarmowego
SbC utrzymuje spójność śluzówki jelit dzięki czemu bakterie patogenne nie przedostają się do krwiobiegu


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.