Nowe terminale Thin Client HP

http://www.hp.pl/prasa | 29/04/2009 08:04

Nowe terminale Thin Client HP gt7720 z serii Performance oraz HP t5730w i t5630w z serii Flexible są teraz dostępne z wbudowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows Embedded Standard. Jest to następna generacja Windows XP Embedded przeznaczona do urządzeń sieciowych o zmniejszonych rozmiarach. W nowych terminalach Thin Client HP rozszerzono podstawowe funkcje systemu operacyjnego poprzez fabryczną integrację najnowszych technologii wirtualizacji i zarządzania. W ten sposób uproszczono wdrażanie obsługujących działalność biznesową architektur zdalnego przetwarzania opartych na systemie Windows oraz ułatwiono zarządzanie nimi. Dodatkowe rozszerzenia oprogramowania zapewniają większe możliwości multimedialne gotowych produktów.

Aby zapewnić naszym klientom maksymalne korzyści biznesowe z wirtualizacji, zaoferowaliśmy im połączenie oprogramowania i urządzeń Thin Client HP, które gwarantuje większą produktywność i znakomite możliwości użytkownikom. Było to niezbędne do wdrożenia wirtualizacji zdalnych systemów klienckich na potrzeby użytkowników wszystkich szczebli w całym przedsiębiorstwie powiedział Charl Snyman, wiceprezes działu komputerowych systemów osobistych (Personal Systems Group) w firmie HP EMEA. W miarę rozwoju rynku rozwiązań do wirtualizacji systemów klienckich, HP stara się udostępniać przedsiębiorstwom bogatą ofertę produktów umożliwiających ochronę wcześniej dokonanych inwestycji w infrastrukturę informatyczną i jednocześnie korzystanie z najnowszych, innowacyjnych technologii".

Zaawansowana wydajność i elastyczna integracja

Terminale Thin Client HP z wbudowanym systemem operacyjnym Windows Embedded Standard to zaawansowane urządzenia dostępowe stworzone na potrzeby infrastruktur do wirtualizacji wszelkiego rodzaju klientów zdalnych. Terminale te są niezawodne i wyposażone w znane narzędzia, takie jak przeglądarka Internet Explorer 7 i oprogramowanie Windows Media Player 11, oraz umożliwiają pracę z popularnymi aplikacjami działającymi zdalnie na serwerach. Zapewniają też obsługę protokołu Microsoft Remote Desktop Protocol 6.1. Dzięki temu urządzenia mogą bezproblemowo łączyć się z nowym systemem operacyjnym Windows Server 2008 i korzystać z jego funkcji, m.in. z najnowszych zabezpieczeń i technologii zarządzania przedsiębiorstwem.
Firma Microsoft cieszy się z możliwości współpracy z HP przy wprowadzaniu następnej generacji inteligentnych, zorientowanych na usługi terminali sieciowych Thin Client" powiedział Ashwin Kulkarni, starszy specjalista ds. rozwoju produktu w dziale marketingu systemu Windows Embedded (Windows Embedded Marketing). Połączenie nowatorskiej technologii HP z zaawansowanymi możliwościami, znanym sposobem obsługi oraz niezawodnością systemu Windows Embedded Standard zapewnia wyjątkowo wysoki poziom obsługi użytkowników. Ponadto gwarantuje bezpieczne, łatwe do zarządzania środowisko dla zaawansowanych urządzeń z atrakcyjnym wizualnie graficznym interfejsem użytkownika .

W terminalach Thin Client HP z systemem XP Embedded są teraz dostępne rozszerzenia protokołu HP Remote Desktop Protocol (RDP) zapewniające łatwe, standardowe przekierowywania urządzeń multimedialnych i USB. Pozwala to na korzystanie ze środowisk VMware ViewTM w sposób zbliżony do użytkowania komputerów biurkowych, włączając w to obsługę najnowszego agenta VMware View Manager 3. Aby zapewnić prostą obsługę multimedialną, pozbawioną utrudnień związanych z gubieniem klatek oraz synchronizacją dźwięku i obrazu, HP wprowadził technologię przekierowywania multimediów. Umożliwia ona łatwe uruchamianie aplikacji internetowych, filmów wideo i innych plików w środowisku wirtualnych komputerów biurkowych. Rozszerzenia RDP pobierają procesy przetwarzania bezpośrednio do terminala Thin Client. Zapewniają rozszerzoną obsługę multimedialną i jednocześnie zmniejszają obciążenie serwera, gwarantując jego większą skalowalność.

Rozszerzenia protokołu RDP zostały zaprojektowane przez HP z myślą o spójnej współpracy ze środowiskiem VMware View. Ich obsługa nie wymaga więc żadnego dodatkowego szkolenia. Użytkownicy po prostu logują się do terminala Thin Client, aby móc korzystać z jego funkcji multimedialnych, takich jak szkoleniowe filmy wideo oraz obsługa urządzeń USB. Przekierowywanie multimediów jest również obsługiwane w środowiskach systemu Windows Server.

HP i VMware wspólnie opracowują również nową wersję oprogramowania VMware View Manager. Będzie ona udostępniała oprogramowanie HP Remote Graphics Software (RGS) umożliwiające obsługę multimedialną i współpracę w środowisku wirtualnych komputerów biurkowych z systemem VMware.

HP RGS to oprogramowanie zalecane przedsiębiorstwom wymagającym bezpiecznego, wydajnego, opartego na współpracy rozwiązania, zapewniającego dostęp ze zdalnych komputerów biurkowych do zaawansowanych aplikacji multimedialnych wymagających transmisji strumieniowej oraz wykonywania na stacji roboczej. HP RGS udostępnia rozszerzone funkcje służące do współpracy w czasie rzeczywistym. Pozwalają one pracującym zdalnie specjalistom przeglądać i współużytkować bogate w treści wizualizacje, w tym: projekty 2D, modele brył 3D, efekty renderingu, symulacje, animacje wygenerowane komputerowo, złożone animacje w technologii Flash oraz intensywnie odwiedzane strony w technologii Web 2.0.
Wykorzystujemy naszą długofalową współpracę z HP, aby zapewnić naszym wspólnym klientom możliwość elastyczniejszego korzystania z wirtualnych komputerów biurkowych. W tym celu pracujemy nad rozwiązaniami pozwalającymi na prostą integrację i udostępnianiem oprogramowania HP Remote Graphics Software powiedział Jerry Chen, dyrektor działu wirtualizacji komputerów biurkowych (desktop virtualisation) w firmie VMware. W miarę dopracowywania technologii wirtualnych komputerów biurkowych staramy się konsekwentnie zapewniać przedsiębiorstwom jak najlepszą obsługę potrzeb użytkowników, zgodnie z naszą wizją uniwersalnego komputera biurkowego. Komputery takie towarzyszą użytkownikom w dowolnym punkcie końcowym, oferując spersonalizowany interfejs, który jest bezpieczny, ekonomiczny i łatwy do zarządzania przez dział informatyki .

Proste obsługa, zaawansowane narzędzia do wdrażania i zarządzania

W terminalach HP t5735 Thin Client i innych urządzeniach klienckich jest teraz również udostępniana nowa, zaawansowana wersja oprogramowania HP Image Manager do strumieniowej transmisji systemu operacyjnego. Służą do tego usługi dostosowywania komputerów PC z portfolio HP (HP PC Customisation Services). Za pomocą oprogramowania HP Image Manager można na żądanie przesłać strumieniowo z serwera do wszystkich komputerów biurkowych w środowisku jeden obraz oprogramowania zawierający system operacyjny (Microsoft XP Pro lub Vista), aplikacje i sterowniki. Ustawienia osobiste i projekty pozostają bezpieczne i nie zmienione na serwerze. Natomiast system operacyjny i aplikacje są wykonywane lokalnie na terminalu Thin Client.
Transmisja strumieniowa systemu operacyjnego razem z oprogramowaniem HP Image Manager pozwala przedsiębiorstwom osiągnąć cele charakterystyczne dla wirtualizacji klientów zdalnych takie jakie jak: bezpieczeństwo, niezawodność i łatwość zarządzania bez potrzeby inwestowania w nową infrastrukturę serwerową. Dzięki temu jest to rozwiązanie doskonałe dla firm, które właśnie rozpoczynają procedurę przejścia na środowisko zwirtualizowane lub obsługują użytkowników bez kwalifikacji technicznych, np. w branży edukacyjnej.

HP rozszerzył ponadto swoją bogatą ofertę możliwości zarządzania systemami klienckimi o oprogramowanie HP Client Automation, które jest teraz ładowane fabrycznie do terminali Thin Client z wbudowanym nowym systemem operacyjnym Windows Embedded Standard. Jest to rozwiązanie do zarządzania systemami klienckimi na skalę całego przedsiębiorstwa, w tym terminalami Thin Client, komputerami PC oraz infrastrukturą do wirtualizacji systemów klienckich. Pomaga to administratorom konfigurować alerty identyfikujące potencjalne problemy przed ich wystąpieniem oraz automatycznie aktualizować wymagania administracyjne. Tym samym zapewnia nowoczesność urządzeń bez dodatkowych nakładów pracy. Oprogramowanie HP Client Automation pozwala przedsiębiorstwom zarządzać fizycznymi i wirtualnymi systemami klienckimi za pomocą jednego rozwiązania oraz wspólnej technologii. W ten sposób eliminuje trudności, które mogłyby skomplikować zarządzanie środowiskami opartymi na systemach klienckich.

Oprogramowanie HP Client Automation to jedna z czterech opcji dostępnych w ramach najlepszej w branży oferty rozwiązań HP do zarządzania terminalami Thin Client. W jej skład wchodzą również: narzędzia HP ThinState, oprogramowanie HP Device Manager przeznaczone do obsługi heterogenicznych środowisk terminali Thin Client, a także rozwiązanie HP Client Manager opracowane wspólnie z firmą Symantec. Oprogramowanie HP Client Manager to bezpłatne narzędzie do zarządzania sprzętem systemów klienckich HP. Zapewnia szczegółową inwentaryzację tych systemów, aktualizację sterowników i programów usługowych, zdalne zarządzanie BIOS-em, monitorowanie sprzętu, diagnostykę oraz rozwiązywanie problemów.

HP Client Manager 7.0 zawiera istotne uaktualnienia, które uprościły to narzędzie do zarządzania i zwiększyły jego elastyczność. Należy do nich np. nowy portal umożliwiający dokonywanie kompleksowych zakupów. Udostępnia on łatwe do odczytania dane nt. stanu systemów klienckich oraz tendencji aktualizacji, ulepszone zabezpieczenia oraz dodatkowe wsparcie w zakresie zarządzania komputerami PC typu blade HP. Przedsiębiorstwa mogą rozszerzyć możliwości oprogramowania HP Client Manager, kupując produkt HP Client Manager Essentials, który zawiera również funkcje do wirtualizacji, wdrażania i migracji aplikacji oraz do zdalnego udzielania pomocy.

Ceny i dostępność
Nowe terminale HP będą dostepne od maja w cenach od 1899 PLN brutto


Galeria:

Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.

Nowość dostępna w sieciach:

Tesco

Makro

Komputronik

Vobis

Media Markt

Saturn

Vico

Apollo