ISOVER AGRO: nowa linia produktów dla rynku rolniczego

informacja prasowa | 13/08/2015 13:08

Lider na rynku materiałów izolacyjnych – marka ISOVER – stworzyła specjalną linię produktów z wełny szklanej, przeznaczoną dla obiektów rolniczych. Opatrzone atestem PZH materiały, dzięki odpowiednio dobranym parametrom, gwarantują trwałość i efektywność systemu izolacji w budynkach inwentarskich, hodowlanych oraz użytkowych.

O tym, jak istotny jest aspekt odpowiedniej temperatury w obiektach rolniczych, nie trzeba długo przekonywać ich właścicieli. Prawidłowa izolacja budynków, np. ferm drobiu, chlewni czy pieczarkarni, ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo hodowli, prawidłowy przebieg cyklu hodowlanego, a przede wszystkim koszty utrzymania gospodarstwa wymagającego zarówno ogrzewania, jak i chłodzenia wnętrz budynków, co stanowi istotny koszt hodowli. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku marka ISOVER, specjalizująca się od dziesięcioleci w produktach izolacyjnych, przygotowała gamę materiałów opracowanych z myślą o obiektach rolniczych. Produkty AGRO wykonane są z wełny mineralnej szklanej – odpornej na rozwój szkodliwych grzybów i pleśni, bezpiecznej dla zwierząt i łatwej w montażu. Dodatkowo jest to materiał, który nie osiada w przegrodzie i utrzymuje właściwości termoizolacyjne.

Tworząc linię AGRO, główny nacisk położyliśmy na trwałość produktów, aby w trudnych warunkach (budynkach szczególnie narażonych na wilgoć) zachowały swoje właściwości przez długie lata. Zastosowanie wełny mineralnej
o parametrach dopasowanych do specyfiki obiektów rolniczych gwarantuje komfort termiczny na najwyższym poziomie. Tym samym pozwala znacząco zredukować koszty ponoszone na utrzymanie pożądanych warunków temperaturowych o każdej porze roku i cyklu hodowli
– mówi Janusz Łyczko, Menadżer Rozwoju Rynku ISOVER.

Seria AGRO składa się z dwóch linii produktów: AGRO 36 (lambda deklarowana ʎD=0,036) i AGRO 39 (lambda deklarowana ʎD=0,039), dostępnych w grubościach 100, 150 i 200 mm. Materiały mogą być dostosowywane również do indywidualnych potrzeb lub wymiarów konstrukcji. ISOVER daje możliwość dopasowania wymiarów maty w rolce do potrzeb inwestycji.

Bezpieczeństwo użytkowania produktów ISOVER AGRO zostało potwierdzone atestem PZH (Państwowy Zakład Higieny). Wełna mineralna szklana jest materiałem niepalnym, co jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa inwentarza i budynków. Ponadto użytkowanie budynków izolowanych wełną ISOVER może nastąpić tuż po instalacji. Nie wymagane jest dodatkowe przewietrzanie w celu eliminacji szkodliwych gazów – ma to istotne znaczenie dla przyspieszenia rozpoczęcia cyklu hodowli.


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.