Nowe lekkie stojaki kobyłki udźwigną prawie pół tony

STANLEY | 26/10/2012 10:10

Już niedługo w sprzedaży pojawią się nowe stojaki-kobyłki firmy Stanley, charakteryzujące się większą stabilnością oraz udźwigiem do 450 kilogramów.

Producent wyposażył je w nowe funkcjonalności, w tym możliwość regulacji wysokości oraz zintegrowane rowki do mocowania materiału.

Firma Stanley wprowadza do sprzedaży dwa nowe modele stojaków - kobyłek. Te wielofunkcyjne elementy są przydatne zarówno na budowie, jak i w warsztacie domowym. W zależności od potrzeb mogą pełnić rolę stołu warsztatowego, stabilnej podpory do obróbki materiału lub podestu roboczego do prac na podwyższeniu. Umożliwiają pracę w trudnych warunkach, gdzie nie ma możliwości instalowania rusztowań. Bardzo dobrze sprawdzają się także w zakładach stolarskich, rzemieślniczych oraz w warsztatach domowych. Ich uniwersalność sprawia, że mogą być używane zarówno w pracach na wolnym powietrzu, jak i w pomieszczeniach.

Nowe stojaki-kobyłki Stanley a charakteryzuje mocna, solidna konstrukcja mogąca przenieść do 450 kg (obciążenie na zestaw). Wyposażono je w anty-poślizgowe stopy, co podnosi poziom bezpieczeństwa w trakcie wykonywanych prac. Ze względu na swoją niską wagę i łatwość składania, oba modele są bardzo mobilne - mogą być łatwo przenoszone z miejsca na miejsce.

Regulowany stojak kobyłka (zestaw złożony z 2 sztuk) to model wykonany w całości z solidnego polipropylenowego tworzywa. Kobyłka posiada antypoślizgowe stopy oraz gumowe wkładki na powierzchni roboczej, które zabezpieczają powierzchnię stojaka i obrabianych materiałów przed poślizgiem, zapewniając stabilność także podczas nacisku. Zaletą nowej kobyłki jest jej innowacyjny i ergonomiczny mechanizm, który umożliwia regulację wysokości narzędzia, co jest szczególnie przydatne przy różnicy poziomów pomiędzy dwoma stojakami. Wystarczy jedynie przytrzymać przycisk i wyciągnąć podstawę do góry na jedną z 5 możliwych opcji. Mechanizm ten umożliwia także regulację szerokości powierzchni stojaka. W rezultacie można ją zwiększyć łącznie o 50 cm, tworząc bardziej komfortowy, szeroki blat.
Nowe narzędzie marki Stanley posiada dodatkowe zaciski do przytrzymywania drewna lub przycinanych rur. Kobyłka Stanley wyróżnia się mobilną konstrukcją (wymiary złożonego stojaka to 71,4 cm x 7,4 cm x 76,2 cm) oraz bardzo niewielką wagą, dzięki czemu nie sprawia problemów podczas transportu i przechowywania.

Druga nowość Stanely a - składany stojak kobyłka (zestaw złożony z 2 sztuk), to narzędzie, które wyposażono w zintegrowane rowki do mocowania i przytrzymywania materiału oraz boczne wieszaki do przechowywania kabli. Dodatkowo stojak posiada specjalny moduł półkę, która stanowi bezpieczną blokadę nóg, zapewniając
jednocześnie powierzchnię do przechowywania narzędzi.


Zdjęcia i kolory dają ogólne wyobrażenie o produktach i mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu.
Zastrzega się możliwość błędów w opisach na stronie WWW.